Microsoft Teams z możliwością zastosowania własnego tła

Microsoft Teams

Z racji kolosalnego zainteresowania programami umożliwiającymi naukę i pracę zdalną, deweloperzy odpowiedzialni za najpopularniejsze aplikacje tego rodzaju rozwijają je w imponującym tempie. Ekipa zajmująca się aplikacją Microsoft Teams również nie próżnuje. Dziś donosimy o kolejnej innowacji w produkcie dostarczanym przez obóz giganta z Redmond.

Jak zmienić tło w Microsoft Teams na własne?

Do tej pory użytkownicy Microsoft Teams korzystający z kamer wideo mogli zastąpić znajdujące się za nimi otoczenie wyłącznie za pomocą jednego z obrazów przygotowanych uprzednio przez producenta oprogramowania. Osoby stawiające na Zooma od dłuższego czasu miały natomiast możliwość zastosowania także swojego własnego tła. Od dziś takiego działania mogą podjąć się też internauci użytkujący aplikację Microsoftu.

Aby wgrać spersonalizowany obraz tła do Microsoft Teams należy przed rozpoczęciem wideokonferencji (lub w jej trakcie) otworzyć menu “…” i wybrać opcję “Pokaż efekty tła”. Następnie w otwartej sekcji “Ustawienia tła” powinno się wybrać opcję “Dodaj nowy” i wybrać grafikę z dysku swojego komputera.

Zmiana tła: Microsoft Teams
Zmiana tła w Microsoft Teams / Źródło: Instalki.pl
Ustawienie tła: Microsoft Teams [2]
Ustawienie tła w Microsoft Teams / Źródło: Instalki.pl

Źródło: Instalki.pl, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *