Microsoft: O 58% częściej korzystano ze Skype w ostatnim kwartale

Rok temu Microsoft sfinalizował transakcję nabycia Skype za 8,5 miliardów dolarów. Od tego czasu, firma powoli integruje funkcje usługi VoIP Skype w wielu swoich produktach. W tym samym czasie, liczba użytkowników Skype rośnie. Wczoraj, w ramach kwartalnego komunikatu prasowego, Microsoftu pochwalił się statystykami dotyczącymi korzystania z programu Skype.

Użycie Skype’a wzrosłp o 58 procent w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Microsoft poinformował również, że Skype ma obecnie 280 milionów użytkowników, którzy wykonali 120 miliardów minut rozmów w ramach serwisu w ostatnich trzech miesiącach.

Celem Microsoft jest większa integracja Skype na kolejnych platformach, w tym Windows 8 i Windows Phone 8. Już teraz można mówić o tym, że wersja Skype dla Windows Phone 8, której prezentacja znalazła się na filmie Engadget, jest praktycznie gotowa. Microsoft ogłosił także, plany dotyczące integracji Skype z pakietem Office 2013 na początku 2013 roku.

Wydaje się, że zakup Skype przez Microsoft w październiku 2011 był dobrą decyzją; nie ma żadnych oznak, że wzrost zainteresowania “Skajpajem” spowolni w najbliższym czasie.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.