Microsoft odświeży wygląd systemu Windows 10

Windows 10 pulpit

Wygląda na to, że po długich miesiącach zapowiadania w końcu można to oficjalnie ogłosić: Windows 10 w 2021 roku czekają ogromne zmiany w zakresie wyglądu interfejsu. Rewolucję przyniesie aktualizacja Windows 10 21H2 o nazwie kodowej Sun Valley, która z dużym prawdopodobieństwem zostanie udostępniona w tym roku. Microsoft oficjalnie potwierdził, że pracuje nad znacznymi ulepszeniami wizualnymi najważniejszych elementów swojego systemu.

Nowe UI w Windows 10 / Źródło Microsoft

Nowy wygląd Windows 10?

Microsoft pracuje nad usprawnieniami w zakresie Menu Start, Centrum Akcji, Paska Zadań oraz licznych aplikacji zintegrowanych z systemem. Dziennikarze serwisu Windows Latest znaleźli w sieci ogłoszenie, w którym firma szuka pracowników mających pomóc w znaczącym odświeżeniu wyglądu systemu.

Koncept nowego menu Win 10
Koncept nowego menu kontekstowego w Windows 10 / Źródło: Microsoft

“W tym zespole będziesz współpracować z naszymi partnerami w celu przygotowania i dostarczenia odbiorcom znaczącego wizualnego odmłodzenia środowiska Windows. Konsumenci dowiedzą się, że Windows powrócił, a dzięki Tobie będzie uważany za najlepszy z perspektywy użytkowników system operacyjny” – pisze Microsoft w jednej z ofert pracy opublikowanych w październiku 2020 roku.

Nowe centrum powiadomień Win 10 21H2
Nowe centrum powiadomień Windows 10 / Źródło: Microsoft

Kiedy aktualizacja 21H2 zostanie udostępniona?

Aktualizacja Windows 10 21H2 (Sun Valley) wkrótce zostanie udostępniona do testów członkom programu Insider. Pierwsze wersje dające wgląd w nowy interfejs powinniśmy zobaczyć już w lutym bieżącego roku. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, Microsoft udostępni wersję RTM latem. Jeśli tak się stanie, Windows 10 21H2 może być dystrybuowany wcześniej niż w październiku.

Zobacz również: Publiczne testy Windows 10 21H1 zostały rozpoczęte

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *