Microsoft Office 15 obsłuży format ODF 1.2

Podczas spotkania ODF Plugfest w Brukseli, przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że kolejne wersje pakietu biurowego Office: Office 15 i Office 365, będą obsługiwały Open Document Format (ODF) 1.2. Microsoft już teraz wprowadził obsługę formatu ODF 1.1 w Office 2007 z dodatkiem SP1, Office 365, SharePoint i webapps SkyDrive.

Dawniej Microsoft walczył z ODF, który uznano za międzynarodowy standard (ISO/IEC 26300), tworząc własny standard OOXML (ISO/IEC 29500). Ostatnio jednak polityka firmy z Redmond zmieniła się. Microsoft pogodził się z faktem, iż ODF ma szerokie poparcie ze strony innych wydawców, rządów i organizacji.

ODF Plugfest – impreza organizowana przez OpenDoc Society i wspierana przez Microsoft – zgromadziła twórców wielu produktów korzystających ze standardu ODF, w tym Calligra Suite, LibreOffice, WebODF, ODF Toolkit i EuroOffice.

ODF 1.2 został przygotowany przez fundację OASIS w październiku 2011 roku, a wśród zmian w standardzie dokumentów, wprowadzono OpenFormula – standard dla wyrażenia formuł w arkuszach kalkulacyjnych ODF. ODF 1.2 jest już powszechnie przyjęty i wspierany przez Gnumeric, Google Docs, Zoho Office, AbiWord oraz wcześniej wymienionych wydawców. Obsługa ODF 1.2 w produktach Microsoft powinna się pojawić, gdy firma wyda Technical Preview pakietu Office 15, czyli latem.

Źródło: The H

1 thoughts on “Microsoft Office 15 obsłuży format ODF 1.2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *