Smartfony z WP8 i tablety z Windows 8 od Huawei?

Wielu producentów PC zdążyło już potwierdzić plany skonstruowania własnych tabletów z systemem Windows 8. W tym gronie znaleźli się prawdziwi giganci, jak HP, Lenovo i Dell. Tymczasem, zgodnie z najświeższymi doniesieniami, do konkurencji dołączył właśnie chiński producent smartfonów, Huawei. Chińczycy przygotują tablety z Windows 8 oraz smartfony, z systemem Windows Phone 8, o nazwie kodowej Apollo.

Chińskie media cytują anonimowe źródła, które twierdzą, że Huawei powołał zespół 70 inżynierów pracujących nad urządzeniami z Windows Phone 8. Co więcej, Huawei ma także ludzi w USA pracujących nad smartfonami wraz z zespołem z Microsoftu. Zgodnie z najświeższymi przeciekami, Huawei ma w tej chwili gotowe dwa projekty smartfonów z WP8. Jeden jest oparty na projekcie telefonu z systemem Android, a drugi został zaprojektowany od nowa i będzie wyposażony w ekran o rozmiarze większym niż 4 cale.

Szczegóły na temat tabletów Huawei z systemem Windows 8 tabletki są póki co raczej skąpe. Obecnie nie wiadomo, czy firma skorzysta z procesora Intel/AMD x86 czy opartego na architekturze ARM. Podobno tablet będzie posiadał wbudowaną antenę, która będzie obsługiwać sieci oparte na LTE.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *