Microsoft Office 2022 – sprzedaż na zasadach subskrypcji lub licencji wieczystej

Microsoft Office

Niecałe dwa lata temu Microsoft wprowadził pakiet Office 2019 do sprzedaży. W przypadku wersji Office Home & Student 2019, Gigant z Redmond nie zrezygnował z oferowania licencji wieczystej. Oznaczało to, iż użytkownicy nie byli zmuszani do płacenia miesięcznego abonamentu, co nie ukrywajmy – staje się powoli normą.

Office 2022 również bez abonamentu

Koncern przemianował jednak zestaw na Microsoft 365 i zaczęto spekulować o skupieniu się na subskrypcji i usunięciu opcji nabycia pakietu „na zawsze”. Oficjalna decyzja nie została nigdy podjęta, a firma nieustannie podkreślała o „ciągłym badaniu rynku w tym zakresie”.

Z najnowszego oświadczenia wynika, że ludzie wciąż chcą kupować aplikacje biurowe w formie „na własność”. Na stronie Microsoftu wyczytać możemy o planowanym udostępnieniu nowej wersji pakietu dla systemów Windows oraz Mac. Mówi się, iż nazywać się one będzie Office 2022.

Przy tym wszystkim należy zwrócić również uwagę na ceny. Jednorazowo za dostęp do Office 2019 (dla klienta indywidualnego) trzeba uiścić opłatę w wysokości 639,99 złotych. Otrzymujemy wtedy nieograniczoną swobodę w korzystaniu z Worda, Excela oraz PowerPointa. W przypadku abonamentu możemy zdecydować się na subskrypcję roczną (299,99 zł) lub miesięczną (29,99 zł). Plusem w tym przypadku jest dostęp do OneNote, Outlook, Access oraz Publisher. Oferta wygląda więc dosyć obiecująco – podobna oferta zostanie z pewnością zaprezentowana w przypadku Office 2022.

Microsoft 365 vs Office Home & Student
Microsoft 365 Personal vs Office Home & Student 2019 / Źródło: Instalki.pl

Niewątpliwie mamy do czynienia ze świetną informacją dla wszystkich tych osób, które nie są przekonane do formy abonamentu i comiesięcznego płacenia za dostęp do Worda czy Excela. Szczegółów na razie brak – warto więc oczekiwać na kolejne informacje od giganta.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *