Microsoft rozpoczyna testy pakietu Office na Androida

Microsoft wydał w tym roku pakiet biurowy na iPada. W ofercie dostępny jest również Office na smartfony z Androidem, jednak wciąż brakuje pełnoprawnej wersji, przygotowanej do obsługi na tabletach z zielonym robotem. Ta może się jednak pojawić w przeciągu najbliższych miesięcy.

The Verge powołując się na własne źródła donosi, że Microsoft szuka ochotników do zamkniętych testów pakietu Office na tablety z systemem Android. Użytkownicy będą wybierani spośród zgłoszeń zawartych na Pre-Release Programs.

Wersja na tablety z Androidem, podobnie jak w przypadku iPada, będzie posiadała interfejs przystosowany do obsługi za pomocą dotyku. Prawdopodobnie pojawi się ona jeszcze przed premierą „dotykowego” Office’a na system Windows.

Office na Androida to efekt planu, jaki zapowiedział Satya Nadella. Według niego Microsoft przestaje się ograniczać do jednej aplikacji, na jednym urządzeniu i w jednym miejscu, walcząc o klientów na różnych platformach.

Microsoft przygotowuje również nową wersję Office’a na komputery Mac, a w 2015 roku możemy się spodziewać premiery dotykowego pakietu na system Windows.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *