Microsoft pracuje nad opaską sportową

Paul Thurrott znany z powiązań z Microsoftem zdementował pogłoski, jakoby amerykański gigant pracował nad własnym inteligentnym zegarkiem. Zamiast tego firma z Redmond skupia się na sportowej opasce, która swoją funkcjonalnością będzie przypominać Samsung Gear Fit.

Co prawda Microsoft pracuje nad urządzeniem „noszonym”, jednak nie będzie to zegarek, jak wspominano wcześniej. Gadżet wyświetli podstawowe informacje pochodzące z naszego smartfona oraz poda aktualną godzinę, ale kształtem będzie przypominać opaskę, podobnie jak Gear Fit.

Microsoft stworzy jednak coś, czego nie ma żaden inny producent. Podczas gdy Gear Fit działa wyłącznie z urządzeniami Samsunga, a zegarki z Android Wear współpracują ze smartfonami opartymi na Androidzie, gigant z Redmond wypuści opaskę kompatybilną ze wszystkimi popularnymi platformami – Androidem, iOS oraz Windows Phone.

Urządzenie będzie się skupiać dokładnie na tym samym, co Gear Fit. Za pomocą wbudowanych sensorów zmierzy tętno, ilość zrobionych kroków, spalonych kalorii itp. Opaska będzie współpracować z zewnętrznymi aplikacjami, a sam Microsoft przygotuje dwie – Bing Health & Fitness oraz Healthvault.

Paul Thurrott podaje ponadto, że cena opaski będzie identyczna, jak Samsung Gear Fit. Gadżet ma się pojawić w sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: Instalki.pl, winsupersite.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *