Microsoft oficjalnie potwierdza istnienie Windows 8 App Store

Do tej pory o Windows 8 App Store wiadomo było z wielce nieoficjalnego przecieku, który pochodził z prezentacji dla pracowników Microsoft. Wczoraj jednak głos w sprawie marketu aplikacji zabrał dyrektor produktu Windows, Steven Sinofsky. W ostatnim poście na B8 (oficjalnym blogu konferencji BUILD), napisał o istnieniu zespołu App Store. Jest to pierwsze publiczne potwierdzenie działań związanych z utworzeniem sklepu.

Przeciek wystarczył wielu osobom do przyjęcia za pewne planów związanych z marketem aplikacji. Ci, którzy oczekiwali potwierdzenia, mogą być pewni, że App Store jest opracowywany, jednak zupełnie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał, co zawierał i kiedy zostanie ów sklep udostępniony.

W poście poznajemy również wiele innych zespołów pracujących przy Windows 8. Jak można sobie wyobrazić, potrzeba wielu utalentowanych ludzi do przygotowania systemu operacyjnego. Tradycyjnie, warto przypomnieć o tym, że konferencja BUILD zbliża się powoli acz nieubłaganie i odbędzie się już na początku września. Być może właśnie wtedy poznamy więcej szczegółów na temat sklepu Windows 8.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *