Microsoft podwoi opłatę za wsparcie Windows XP

Oficjalne wsparcie Windows XP zakończyło się w kwietniu ubiegłego roku. Od tego czasu spora część użytkowników zdążyła przesiąść się na nowszy systemem. W nieco innej sytuacji były duże korporacje, które nie mogły sobie pozwolić na szybką migrację. Właśnie dla nich Microsoft udostępnił ofertę specjalnego wsparcia za określoną kwotę. Ta w najbliższych miesiącach ma wzrosnąć dwukrotnie.

Microsoft oferuje rozszerzone wsparcie dla Windows XP korporacjom, które wciąż polegają na tym systemie. Nie robi tego jednak za darmo. Od każdego komputera pobiera rocznie aż 200 dolarów. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie suma ta wzrośnie dwukrotnie – do 400 dolarów rocznie. Maksymalna kwota, jaką pojedyncza firma może wydać na wsparcie Windows XP, zostanie natomiast rozszerzona do 500 tysięcy dolarów. W sumie tej zawarte jest wsparcie dla nieograniczonej ilości maszyn.

Oczywiście wspomniane wsparcie to rozwiązanie tymczasowe dla firm, które nie mają możliwości szybkiej przesiadki na nowszy system. Microsoft informuje, że będzie je oferował wyłącznie przez trzy lata od zakończenia oficjalnego wsparcia Windows XP.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *