Microsoft oskarżył sieć sklepów Comet o piractwo

Microsoft poinformował wczoraj o podjęciu działań prawny przeciwko brytyjskiej sieci sklepów Comet. Amerykański gigant twierdzi, że Comet nielegalnie sprzedał swoim klientom ponad 94 tys. kopii Windows XP i Vista z dysków CD do odzyskiwania systemu. Domniemane podróbki trafiły do klientów, którzy kupili komputery stacjonarne i przenośne z zainstalowanym Windowsem.

David Finn, główny doradca prawny ds. zapobiegania oszustwom w Microsoft poinformował, że tysiące podrobionych płyt systemu Windows trafiło do niczego niepodejrzewających klientów w Wielkiej Brytanii. Podrobione nośniki były produkowane w fabryce w Hampshire, a następnie trafiały do sieci detalicznej.

Na odpowiedź Comet nie trzeba było długo czekać. Jak możemy dowiedzieć się ze specjalnego oświadczenia w tej sprawie, Comet zasięgnął porady prawnej z której wynikało, że produkcja dysków do odzyskiwania systemu nie narusza własności intelektualnej firmy Microsoft.

W tej sytuacji pozostaje czekać aż spór zostanie rozstrzygnięty przez sąd.

Źródło: Microsoft, Comet

1 thoughts on “Microsoft oskarżył sieć sklepów Comet o piractwo

  1. dysk recovery to przydatny dodatek – jak płacimy za przereinstalowany system – to dysk jest porzadanym produktem 🙂 znacznie lepszy niz jakis domowa kopia ktora mozna wykonac przez dolaczone oprogramowanie. az dziwne ze ms sie przyczepa … :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *