Microsoft: Patch Tuesday przyniesie krytyczną poprawkę Office

Jak co miesiąc, Microsoft przygotowuje nowe poprawki dla swoich produktów, które pojawią się w ramach “wtorku łatek” – Patch Tuesday. Najnowsza aktualizacja nastąpi 9 października. Siedem planowanych aktualizacji przyniesie poprawkę dla 20 błędów. Jako krytyczną, oceniono aktualizację dla użytkowników pakietu biurowego Microsoft Office w wersji 2003, 2007 i 2010. Błędy w aplikacji Word mogą być wykorzystane do wykonania zdalnego kodu.

Tradycyjnie, ze względów bezpieczeństwa użytkowników, przed wydaniem aktualizacji nie ujawniono szczegółów na temat krytycznych błedów. Wiadomo jednak, że załadowanie nowej porcji aktualizacji będzie wymagało ponownego uruchomienia systemu Windows.

Pozostałe sześć aktualizacji, które pojawią się w przyszłym tygodniu, oznaczono jako “ważne”. Trzy z nich rozwiązują problemy wykryte w pakiecie Microsoft Office, podczas gdy inne aktualizacje dotyczą systemu Microsoft Windows, wraz z jego wersją serwerową, oprogramowaniem SQL i Lync. Wspomniane błędy mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia ataków typu DoS, eskalacji uprawnień oraz do zdalnego wykonania kodu.

Źródło: Neowin, Heise

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.