Microsoft Points za darmo dla najlepszych

W świadomości graczy korzystających z usługi Games for Windows oraz posiadaczy konsoli Xbox 360 dość mocno zakorzeniły się Achievementy. Są to specjalne punkty w grach za wykonanie określonych zadań. W przypadku większości z nich, aby zrobić “calaka” czyli zdobyć komplet osiągnięć, należy zdobyć 1000 punktów. Nie zawsze jest to jednak proste, a i często zdarza się, że niektóre z nich są absurdalne i wręcz szkoda na nie czasu. Microsoft w końcu postanowił odpowiednio zmotywować graczy do działania.

Choć obietnice miały miejsce już jakiś czasu temu, to dopiero kilka godzin temu na oficjalnym Twitterze Xbox Live Rewards pojawiła się informacja o nagradzaniu graczy tzw. Microsoft Points za zdobycie określonej liczby osiągnięć. Przypominamy, że można za nie kupić gry za pośrednictwem usługi Xbox Live! (oczywiście najpierw wymieniając prawdziwą gotówkę). Nie podano wprawdzie dokładnych szczegółów (te pojawią się wkrótce), jednak prawdopodobnie nagradzani będziemy dopiero za przejście gry w 100%. Wiadomo za to, że motywacja dla graczy rozpocznie się już jesienią tego roku.

Co na to konkurencja? Sony póki co milczy, choć swego czasu pojawiła się plotka o podobnym modelu nagradzania graczy, w przypadku zdobycia platyny. Miejmy nadzieję, że już wkrótce podobny akcent zobaczymy także na innych konsolach.

Źródło: Twitter/Xbox Live Rewards

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *