Microsoft: Poprawka KB4515384 nie jest odpowiedzialna za wszystko, co się jej zarzuca..

Windows 10

W ostatnim czasie poprawka do Windowsa 10 oznaczona numerem KB4515384 została okrzyknięta jedną z najgorszych, jakie gigant kiedykolwiek udostępnił. Lista problemów się piętrzy, ale Microsoft uważa, że feralna aktualizacja nie jest odpowiedzialna za wszystko, co się jej zarzuca.

Przedstawiciele giganta poinformowali na przykład, że menu Start oraz wyszukiwarka nie zostały zepsute na niektórych komputerach przez tę łatkę. Co ciekawe, wcześniej Microsoft podawał, że to właśnie KB4515384 jest sprawczynią powyższych problemów.

W opublikowanym właśnie komunikacie firma z Redmond prosi poszkodowanych użytkowników Windowsa 10 o dostarczenie większej liczby informacji na temat ich kłopotów. Jednocześnie Microsoft nie wskazuje żadnej solucji, choćby tymczasowej. Za taką trudno jest uznać odesłanie do generycznej strony dotyczącej problemów z Windows Search.

“W tym momencie Microsoft nie znalazł żadnych problemów związanych z wyszukiwaniem lub menu Start, które mogłyby być powiązane z aktualizacją KB4515384.”, czytamy. “Jeśli doświadczacie problemów z którąś z wyżej wymienionych funkcji, zachęcamy do zgłaszania ich poprzez Centrum Opinii (Win + F) oraz skorzystanie z narzędzia do rozwiązywania problemów obecnego w menu Ustawień.”

Zdaniem wielu poszkodowanych problemy rozwiązuje usunięcie wzmiankowanej aktualizacji zbiorczej z 10 września (wbrew temu, co twierdzi Microsoft). Zrobicie to z poziomu menu “Ustawienia”“Aktualizacja i zabezpieczenia”“Wyświetl historię aktualizacji”“Odinstaluj aktualizacje”.

Wydaje się, że błędy może zażegnać dopiero następna aktualizacja zbiorcza, która zostanie wydana w drugi wtorek października.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *