Wygląda na to, że pakiet biurowy Office 365 zmieni nazwę?

Office 365

Pod nazwą Microsoft 365 znajdziemy obecnie platformę dla firm na bazie subskrypcji, która integruje możliwości oferowane przez pakiet Office 365, Windowsa 10, a także usługi związane z narzędziami do zarządzania firmą, urządzeniami i zaawansowane zabezpieczenia. Według najnowszych doniesień już wkrótce podobne licencje będą mogli kupić klienci indywidualni. Co to oznacza?

Coraz więcej wskazówek sugeruje, że popularny pakiet biurowy Office 365 działający na zasadzie subskrypcji czeka rebranding. W kolejnych miejscach nazwa Office 365 zastępowana jest przez Microsoft 365. Użytkownik Twittera Florian B podzielił się zrzutami ekranu prezentującymi zmianę nazwy subskrypcji Office 365 Home na Microsoft 365.

Michael Reinders na Twitterze umieścił z kolei zrzuty ekranu obrazujące zmianę brandu Office 365 ProPlus na Microsoft 365 ProPlus. Nowe nazwy nie są jeszcze nigdzie oficjalnie komunikowane przez Microsoft.

Przedstawiciel Microsoftu w rozmowie z serwisem z ZDNet poinformował, że “firma nie ma planów rebrandowania Office 365 ProPlus i zmiany nazwy na Microsoft 365 ProPlus w tym momencie. Konsumenci wciąż mogą nabyć Office 365 ProPlus bez konieczności nabywania go w pakiecie z Windowsem 10 oraz Intune”. Słowami kluczowymi mogą być słowa “w tym momencie”. Deklaracja stoi w oczywistej sprzeczności z działaniami, które dostrzegli internauci.

Jeśli Microsoft będzie miał oficjalnie ogłosić jakieś zmiany, to zrobi to z pewnością na swoim wydarzeniu organizowanym 2 października.

Gdyby cena pakietów Microsoft 365 była atrakcyjna, pewna grupa konsumentów mogłoby zechcieć z nich korzystać. W końcu wielu użytkowników wykorzystuje na co dzień zarówno Windowsa 10, jak i pakiet biurowy Office 365. Czy jesteście jednymi z takich osób?

Źródło: ZDNet, Twitter, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *