Microsoft PowerApps – nowa usługa dla biznesu

PowerApps to nowa usługa dedykowana sferze biznesowej. Za jej pomocą firmy mogą tworzyć własne aplikacje, podpinać pod nie posiadane bazy danych itp. Wszystko to bez specjalistycznej wiedzy programistycznej. Tak stworzone narzędzia są responsywne i kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami – komputerami, smartfonami czy tabletami.

Tworzenie aplikacji odbywa się w środowisku o interfejsie podobnym do tego, co znamy z pakietu Office. Przygotowane są podstawowe schematy, jednak firma może wdrożyć własne. Aplikacje można połączyć z innymi usługami opartymi na chmurze, takimi jak Office 365, Dynamics CRM, Salesforce, Dropbox czy OneDrive. Kompatybilne są również systemu SharePoint, SQL Server, bazy danych Oracle, SAP itp.

Wszystko to sprawia, że stworzenie w pełni działającej aplikacji zintegrowanej z firmowymi rozwiązaniami jest znacznie prostsze i nie wymaga zatrudniania dodatkowych programistów.

Obecnie PowerApps jest dostępne wyłącznie na specjalne zaproszenie. Usługa będzie funkcjonować w trzech przedziałach cenowych. Jeden z nich jest darmowy.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *