Microsoft pracuje nad darmową wersją Windowsa?

Windows to obecnie najpopularniejszy na świecie system i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Okienka Microsoftu są wykorzystywane zarówno do pracy, jak i rozrywki. Dotychczas wszystkie wersje Windowsa były płatne. Jednak w najbliższych latach może się to zmienić.

Windows 8.1 with Bing to najnowszy build systemu, który wyciekł do sieci. Wielu internautów zastanawiało się, cóż takiego oznacza nazwa. W końcu wyszukiwarka Bing jest już dostępna w Windows 8.1, gdzie została zintegrowana z modułem szukania.

Mary Jo Foley dotarła do nowych informacji w tej sprawie. Według jej informatora Microsoft testuje darmową wersję systemu, w której główny nacisk zostanie położony właśnie na wyszukiwarkę Bing i usługi z nią związane. W taki sposób gigant z Redmond chce zwrócić uwagę na alternatywę dla Google.

Jak można się domyślać, Microsoft nie jest wspaniałomyślny i nie odda w nasze ręce pełnoprawnego systemu całkowicie za darmo. W zamian za darmowość, w systemie wyświetlane byłyby reklamy oraz oferty pochodzące od partnerów firmy. W ten sposób Microsoft chce zrekompensować straty.

Co prawda wczesna wersja Windows 8.1 with Bing wyciekła do sieci, nie oznacza to jednak, że darmowy system kiedykolwiek trafi do użytkowników. Microsoft może po prostu testować pewne rozwiązania. Przedstawiciele firmy nie ustosunkowali się do plotek dotyczących darmowego Windowsa. Pewnym jest jednak, że gigant z Redmond poszukuje alternatywnych źródeł monetyzacji swojego systemu.

Źródło: ZDnet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *