Windows 8 najgorzej zabezpieczonym systemem w historii

Microsoft co jakiś czas powtarza jak mantrę, że Windows 8 jest aktualnie najbardziej bezpiecznym systemem operacyjnym i chociażby z tego względu warto z niego korzystać. Niezależne testy wskazują jednak na coś zupełnie innego. Według nich, Ósemka to najgorzej zabezpieczony system w historii Microsoftu.

Firma Secunia zajmująca się szeroko pojętą tematyką zabezpieczeń przeprowadziła testy, z których jednoznacznie wynika, że Windows 8 jest najbardziej podatnym na ataki systemem w historii Microsoftu.

Skąd zatem taka rozbieżność informacji? Winowajcą jest Adobe Flash Player, który został wbudowany w przeglądarkę Internet Explorer, a ta jak wiadomo, jest zintegrowana z systemem Windows 8. To właśnie dzięki tej technologii pojawiło się wiele luk w zabezpieczeniach, na które Microsoft nie bardzo nawet ma wpływ.

Firma Secunia wykryła 55 luk w zabezpieczeniach Windows 8. Większość z nich dotyczy technologii Flash, jednak z pewnością nie wszystkie. Microsoft musi się zatem przyłożyć, by Windows 8 mógł zasłużyć na miano najbardziej bezpiecznego systemu.

Źródło: Secunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *