Microsoft pracuje nad dwoma flagowymi smartfonami

Satya Nadella podczas jednego ze swoich ostatnich przemówień stwierdził, że jego firma nie ma w ofercie dobrych flagowców. Ten stan rzeczy może się już niedługo zmienić, bowiem Microsoft pracuje nad dwoma nowymi smartfonami. Do sieci wyciekły pierwsze szczegóły na ich temat.

Choć Microsoft oficjalnie nie zdradza szczegółów na temat nowych urządzeń, anonimowe źródła dostarczają dokładną specyfikację techniczną. Gigant z Redmond pracuje obecnie nad dwoma smartfonami o kodowych nazwach Talkman i Cityman. Pod względem parametrów technicznych nie będą one ustępować topowym konstrukcjom.

Talkman to mniejszy z dwóch nowych smartfonów. Będzie on wyposażony w 5,2-calowy ekran OLED działający w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Sercem urządzenia zostanie sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 wspomagany przez 3 GB pamięci RAM.

Na pliki użytkownika przygotowano 32 GB przestrzeni z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. W słuchawce Microsoftu nie mogło oczywiście zabraknąć potężnych aparatów fotograficznych – główny sensor PureView pozwoli rejestrować obraz w rozdzielczości 20 Mpix. Z przodu znajdziemy natomiast 5-megapikselowy aparat z szerokokątnym obiektywem.

Reszta specyfikacji to bateria o pojemności 3000 mAh, wsparcie dla technologii bezprzewodowego ładowania oraz złącze USB Type-C.

Render smartfona Cityman
Render smartfona Cityman

Drugi model – Cityman, to jeszcze bardziej zaawansowana konstrukcja. 5,7-calowy ekran OLED zaoferuje rozdzielczość 1440 x 2560 pikseli, a o odpowiednią moc obliczeniową zadba ośmiordzeniowy Snapdragon 810. Reszta specyfikacji prezentuje się podobnie do Talkmana. Nieco pojemniejsza będzie bateria – 3300 mAh, a boczne przyciski będą wykonane z aluminium.

Warto zaznaczyć, że obydwa smartfony będą wyposażone w skaner tęczówki oka, który posłuży do weryfikacji użytkownika w Windows 10 (funkcja Windows Hello). Oficjalnej prezentacji urządzeń prawdopodobnie możemy się spodziewać podczas berlińskich targów IFA.

Źródło: Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *