Windows 10: rezerwacja i co dalej?

Premiera Windows 10 już za dwa dni. Osobom, które zarezerwowały darmową aktualizację, odpowiednie pliki pobiorą się automatycznie. Jak dokładnie będzie przebiegać proces instalacji Dziesiątki? Microsoft wyjaśnia.

Premiera nowego systemu za dwa dni, dlatego też Microsoft postanowił wysłać do swoich użytkowników maila z wyjaśnieniem, jak będzie przebiegać instalacja. Wiadomość jest wysyłana do osób, które zdecydowały się na rezerwację darmowej aktualizacji.

„Chcemy, aby uaktualnienie było dla każdego klienta przyjemnością, więc przeprowadzamy je w zorganizowany sposób, aby zaspokoić duże zapotrzebowanie i mieć pewność, że będzie odpowiednie do danego urządzenia. Po 29 lipca, gdy system Windows 10 będzie gotowy dla Twojego urządzenia, zostanie pobrany w tle. Następnie otrzymasz powiadomienie o możliwości uaktualnienia w danym momencie lub zaplanowania go na później” – wyjaśnia Microsoft.

Ile będzie trwał proces instalacji?
Microsoft prosi, aby zarezerwować sobie około godzinę. W przypadku nowszych urządzeń cały proces nie będzie zajmował więcej, jak 20 minut. Oczywiście dotyczy to samej instalacji – pliki z systemem muszą zostać pobrane wcześniej. Jeżeli zarezerwowaliśmy system, odbędzie się to automatycznie.

Aktualizacja większej ilości urządzeń
Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby jednocześnie zaktualizować kilka urządzeń kwalifikujących się na darmową aktualizację. W takim przypadku należy jednak zarezerwować system na każdym z nich.

Czy można otrzymać bezpłatną aktualizację bez rezerwacji?
Choć Microsoft podaje, że rezerwacja jest najprostszą metodą na otrzymanie darmowego Windows 10, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić aktualizację manualnie, w późniejszym terminie. Po premierze Microsoft będzie wysyłał do użytkowników informację o możliwości przeprowadzenia darmowej aktualizacji. Może to nastąpić od razu po 29 lipca lub w kolejnych tygodniach, a nawet miesiącach.

Czy na moim komputerze będzie działać Windows 10?
Microsoft wyjaśnia, że Windows 10 powinien bezproblemowo działać na większości urządzeń z systemem Windows 7 oraz Windows 8.1. Aby jednak upewnić się, czy nasz komputer spełnia wymagania, można posłużyć się aplikacją „Uzyskaj system Windows 10”, która została zainstalowana podczas rezerwacji. Z jej poziomu można sprawdzić urządzenie pod względem kompatybilności.

Czy po aktualizacji będzie można przeinstalować system?
Windows 10 po przeprowadzeniu aktualizacji będzie gotowy do użycia. Może się jednak zdarzyć tak, że użytkownik będzie musiał w późniejszym czasie przeprowadzić czystą instalację – np. gdy w systemie pojawią się błędy. W takim przypadku będzie można stworzyć nośnik instalacyjny z systemem. Pominięty zostanie zatem proces ponownej aktualizacji np. z Windows 8.1.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *