Tablety Goclever Insignia gotowe na Windows 10

Tablety z serii Goclever Insignia z systemem Windows 8.1 pomyślnie przeszły testy kompatybilności z Windows 10 w Microsoft Campus w Redmond – informuje nas producent. Dzięki temu użytkownicy wybranych modeli tabletów tej firmy mogą już rezerwować darmową aktualizację do najnowszych okienek.

Jak podaje Goclever, testy zgodności przeszły następujące modele tabletów: Insignia 1010 Business, Insignia 1010 WIN, Insignia 800 WIN oraz Insignia WIN 3G. Posiadacze tych urządzeń mogą się już przygotowywać na aktualizację do Windows 10, która nastąpi za dwa dni.

Warto dodać, że darmowe uaktualnienie do Windows 10 będzie dostępne dla posiadaczy wspomnianych tabletów przez rok od momentu premiery systemu. Nowa wersja systemu będzie oferowała dwa tryby: tabletu oraz klasycznego pulpitu. Pojawi się także szereg udoskonaleń wpływających na codzienną pracę z systemem.

Windows 10 w trybie tabletu
Windows 10 w trybie tabletu

„Od momentu udostępnienia systemu Windows 10 w programie Insider Preview firma GOCLEVER rozpoczęła testy zgodności swoich produktów odnośnie wymogów nowego systemu. Testy wewnętrzne rozpoczęły się w połowie maja i trwały dwa miesiące. Równolegle na przełomie czerwca i lipca odbywały się testy w Redmond. Tablety GOCLEVER z systemem Windows wszystkie testy przeszły pomyślnie”

– wyjaśnia Łukasz Majewski, członek Goclever odpowiedzialny za testy tabletów.

Podczas przeprowadzania aktualizacji tabletów producent zaleca zapewnienie sobie stałego dostępu do energii elektrycznej oraz stałego połączenia z internetem. Goclever sugeruje również użycie karty microSD o pojemności przynajmniej 16 GB, by aktualizacja była możliwa. W procesie instalacji zachowane zostaną wszystkie aplikacje, pliki oraz ustawienia użytkownika.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *