Co takiego szczególnego Windows 10 zaoferuje graczom?

Jutrzejszy dzień jest dla Microsoftu jednym z najważniejszych w całej historii firmy. Właśnie wtedy zadebiutuje Windows 10, a wraz z nim masa nowych funkcji. Sporo nowości otrzymają także gracze. Według Microsoftu Dziesiątka jest najlepszym gamingowym systemem dostępnym na rynku.

Windows 10 przyniesie sporo nowych funkcji, które zostały stworzone z myślą o graczach. Właśnie dlatego system ten ma być atrakcyjny dla osób lubiących sobie od czasu do czasu pograć.

Jedną z nowości jest aplikacja Xbox. Wbudowana w system Windows 10, umożliwia dostęp do najważniejszych funkcji gamingowych znanych dotychczas z konsoli – gier, listy przyjaciół, wiadomości, aktywności, rejestrowania rozgrywki, osiągnięć itp.

W systemie pojawi się również usługa Xbox Live. To funkcja społecznościowa znana użytkownikom Xboxa. Od teraz będzie dostępna również w Windows 10, umożliwiając rozgrywkę wieloosobową pomiędzy platformami PC i Xbox One. Dostępne będą również szybkie wiadomości i rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami.

Streamowanie obrazu z Xbox One to kolejna nowość, o której informowaliśmy już wcześniej. Za jej pomocą gracz może przesłać rozgrywkę z konsoli bezpośrednio na ekran komputera lub tabletu. Całość odbywa się za pomocą sieci domowej. Obraz wyświetlany na komputerze czy tablecie niczym nie różni się od tego, co oferuje konsola.

Game DVR – dzięki tej funkcji gracze w łatwy sposób zarejestrują rozgrywkę z ulubionych gier. Aplikacja służy nie tylko do nagrywania, ale również do szybkiej edycji stworzonych materiałów. Game DVR będzie kompatybilne z grami z Xbox Live, Steam itp.

DirectX 12 – kolejnym argumentem przemawiającym za Windows 10 jest dostępność bibliotek graficznych DX 12. Gry tworzone z wykorzystaniem tej technologii będą się charakteryzować większą wydajnością i mniejszym zużyciem energii.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *