Microsoft pracuje nad integracją nowego czatu z wyszukiwarką Bing

Microsoft regularnie aktualizuje wyszukiwarkę Bing, chcąc przekonać do swojego produktu przede wszystkim użytkowników Google. Firma z Redmond próbuje wyróżnić się na tle największego konkurenta, poprzez większy nacisk na aspekt społecznościowy. Od pewnego czasu Bing umożliwia komentowanie i dodawanie do ulubionych na Facebooku bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki. Obecnie trwają prace nad stworzeniem rozbudowanego czatu zintegrowanego z Bing.

Microsoft wprawdzie nie poinformował oficjalnie o tych doniesieniach, jednak zauważyli to użytkownicy w trakcie wyświetlanych wyników wyszukiwania. Wygląda więc na to, że czat jest obecnie w fazie beta testów dla wybranych osób. Co ciekawe, w celu skorzystania z rozmów na żywo z innymi użytkownikami, nie trzeba logować się do Skype lub konta Microsoftu. W założeniach ma to być rozbudowany czat, dostępny dla osób anonimowych, który z czasem może zostać rozbudowany o działy tematyczne lub nawet odrębny serwis społecznościowy.

bing_chat

Integracja czatu bezpośrednio z wyszukiwarką może spotkać się ze sporym zainteresowaniem. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa oraz filtrów oddzielających wartościowe rozmowy od zbędnego spamu, który w ten sposób może szybko wymknąć się spod kontroli. Na więcej informacji w tej sprawie musimy jednak jeszcze poczekać.

Źródło: LiveSide

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *