Microsoft pracuje nad rozszerzeniem zasięgu… przeglądarki Internet Explorer 8

Internet Explorer 8 może być tak samo problematyczny dla Microsoftu, jak niegdyś Internet Explorer 6. Wszystko za sprawą firm i korporacji, które przystosowały swoje narzędzia do poprawnego działania z tą przeglądarką i z tego też względu nie zamierzają się przesiadać na nowsze rozwiązanie. Zdaje się, że firma z Redmond znalazła rozwiązanie tego problemu.

Serwis ZDnet powołując się na swoje źródła informuje, że Microsoft pracuje nad trybem korporacyjnym dla przeglądarki Internet Explorer 11, który będzie obsługiwał strony i aplikacje napisane z myślą o starszym rozwiązaniu – Internet Explorer 8. Przypomnijmy, że jest to domyślna przeglądarka systemu Windows 7 i właśnie z tego względu wiele firm oparło na niej swoje działania.

Tymczasem najnowsza przeglądarka dla Siódemki to Internet Explorer 11. Tryb korporacyjny ma zachęcić do przejścia na tę wersję. Aplikacje firmowe mogą być uruchamiane w kompatybilności z IE8, reszta natomiast wykorzysta dobrodziejstwa HTML5. Korporacje będą mogły między innymi przetestować możliwości Office Web Apps, czy Office 365.

Tryb korporacyjny ma się pojawić wiosną tego roku, wraz z aktualizacją Update 1 dla Windows 8.1, choć jego możliwości będą także dostępne dla systemu Windows 7.

Źródło: ZDnet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *