Microsoft ułatwi obsługę aplikacji w Windows 8.1

Aktualizacja Update 1 dla Windows 8.1 zbliża się wielkimi krokami, a w sieci pojawiają się kolejne doniesienia w sprawie ewentualnych zmian i poprawek, jakie zostaną zaimplementowane w systemie Microsoftu. Najnowsze informacje wskazują na znacznie prostszą obsługę aplikacji metro.

Nie ulega wątpliwości, że kafelkowe aplikacje zostały zaprojektowane z myślą o ekranach dotykowych. Wiele użytkowników korzysta jednak z nich przy pomocy standardowych urządzeń wskazujących – klawiatury i myszki. Dlatego też w najnowszej aktualizacji oznaczonej jako Update 1, Microsoft wprowadzi pewne udogodnienia dla klasycznych użytkowników Windowsa.

Serwis The Next Web donosi, że najnowszy build otwiera aplikacje w standardowym okienku, a na górze widnieje jej nazwa. Dotychczas programy te były uruchamiane w trybie pełnoekranowym. Na nowym pasku nazwy znajdziemy specjalne opcje, które pozwolą nam zminimalizować aplikację, zamknąć ją czy chociażby uruchomić na połowie ekranu, wraz z innym programem w trybie snap view.

Zmiany zaszły także na ekranie startowym. Po kliknięciu na wybrany kafelek prawym przyciskiem myszki, otworzy nam się menu, z którego będzie można usunąć aplikację czy zmienić jej wielkość. Microsoft zamierza również umieścić przycisk zamykania systemu bezpośrednio na ekranie startowym.

Źródło: The Next Web / Foto: Microsoft

1 thoughts on “Microsoft ułatwi obsługę aplikacji w Windows 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *