Microsoft prezentuje nowe Office Web Apps

Microsoft niezwykle aktywnie wprowadza uaktualnienia do swoich flagowych produktów. Wydawać się może, że wraz z premierą Windowsa 8 nadchodzi prawdziwa rewolucja w rozwiązaniach firmy z Redmond. Wszystkie zapowiadane nowości łączy jedna cecha: zaawansowana integracja. Microsoft dojrzał do tego, że użytkownicy oczekują produktów natywnie ze sobą współpracujących. Po zapowiedzi nowej wersji pakietu Office, przyszła pora na odświeżenie również jego webowej wersji.

Office Web Apps doczekało się specjalnej wersji testowej, która pozwala użytkownikom na zapoznanie się z nowościami, które planuje wprowadzić Microsoft wraz z pojawieniem się na rynku desktopowego Office’a 2013.

Nowa odsłona Web Apps charakteryzuje się przede wszystkim zwiększoną ilością narzędzi edycyjnych, które w jej poprzedniej wersji były solidnie ograniczone. Całość interfejsu użytkownika dostosowana została do łatwej współpracy z urządzeniami wyposażonymi w ekrany dotykowe, a moduł komentarzy doczekał się delikatnego liftingu. Webowe aplikacje z rodziny Office mają teraz również działać zauważalnie szybciej.

Aby móc wypróbować deweloperską wersję nowego wydania Office Web Apps, należy posiadać aktywne konto w usłudze SkyDrive. Jest ona dostępna tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *