Nowe zabezpieczenia usługi Xbox Live

W ciągu ostatniego roku abonamenci usługi Xbox Live, umożliwiającej między innymi granie online za pośrednictwem konsoli Xbox 360, skarżyli się na włamania hakerów na ich konta. Microsoft jednak za każdym razem zaprzeczał tym doniesieniom, głównie z uwagi na zbyt małą ilość zgłoszeń, a ponadto zarzekał się, że ich zabezpieczenia są stabilne. Dotychczas firma nie spotkała się z oskarżeniem sądowym, jednak coś musiało być na rzeczy, gdyż właśnie zapowiedziała wypuszczenie nowej aktualizacji zabezpieczeń swojej usługi Xbox Live.

Dyrektor generalny Alex Garden napisał na oficjalnej stronie, że Microsoft regularnie dąży do ulepszania zabezpieczeń przeciwko hakerom. Stwierdził przy tym, że poprawki nie zawsze są widoczne dla szerszej publiczności, jednak można być pewnym o stabilności usługi. Ponadto z wprowadzonych właśnie nowości wspomniał o wysyłaniu unikatowych kodów smsem oraz na drugą skrzynkę pocztową w celu dodatkowej autoryzacji użytkowników. Jest to szczególnie istotne w momencie, gdy ktoś zechce zmienić nasze hasło i dane kontaktowe.

Wygłoszono także apel, aby podawać trudne do rozszyfrowania hasła, gdyż sporą część z nich można było po prostu odgadnąć. Pozostaje mieć nadzieję w prawdziwość tych potwierdzeń, choć z drugiej strony sytuacja nie była dotąd zagrożeniem na szeroką skalę. Mimo to Microsoft powinien mieć się na baczności. Zwłaszcza, że to jedyna obecnie konsolowa usługa, która jest płatna.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *