Bing integruje się z Foursquare

Microsoft ogłosił właśnie, że ich popularna wyszukiwarka Bing rozpoczęła właśnie współpracę z serwisem Foursquare. To już kolejna w ciągu ostatnich kilku miesięcy akcja, mająca na celu udoskonalić możliwości wyszukiwania oraz ulepszyć integrację z serwisami społecznościowymi. Wcześniej między innymi Bing rozpoczął współpracę z Facebookiem.

Foursquare to sieć społecznościowa stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Pozwala w prosty sposób na wyszukanie oraz zaznaczenie własnej obecności w rozmaitych miejscach na mapie. Ponadto wsparta jest grami społecznościowymi, które nagradzają użytkowników specjalnym rankingiem za odwiedzanie tych samych miejsc.

Współpraca z Bing polegać będzie między innymi na przeniesieniu możliwości Foursquare do wyszukiwarki Microsoftu, dzięki czemu oprócz standardowego wyszukiwania interesujących nas rzeczy, będziemy mogli także komunikować się z innymi osobami, informowali o naszej obecności, a nawet mogli pytać o interesujące nas miejsca osób, które je odwiedziły.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *