Microsoft prezentuje Windows Phone 7

Microsoft przedstawił dzisiaj nowy system operacyjny i nową generację telefonów Windows – serię Windows Phone 7.

Steve Ballmer prezentujący nowy produkt powiedział, że zadanie jakie postawił przed konstruktorami i programistami to dostarczenie zupełnie nowych wrażeń mobilnych. Dlatego nowy system i telefony to przede wszystkim intuicyjna konstrukcja i całkowicie nowe podejście do używania telefonów komórkowych. Pierwsze modele serii Windows Phone 7 trafią do sprzedaży w sezonie świątecznym tego roku.

“Dzisiaj z dumą przedstawiam serię Windows Phone 7, nową generację telefonów Windows” – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. “Na zatłoczonym rynku pełnym telefonów, które wyglądają tak samo i robią to samo, postawiłem przed naszym zespołem trudne wyzwanie, zbudować nowe wrażenia mobilnych. Windows Phone 7 to telefon, który naprawdę odzwierciedla tempo współczesnego życia i potrzebę kontaktów z innymi ludźmi”.

Opracowując serię Windows Phone 7, Microsoft przyjął całkowicie nowe podejście do oprogramowania telefonu. Inteligentna konstrukcja telefonu obejmuje jego wzornictwo, jak również podejście do łączenia usług. Nowe telefony Windows zrywają z tradycyjnymi ikonami. Ekran początkowy Windows Phone 7 zawiera aktualizowane w czasie rzeczywistym „tablice”, które łączą informacje z różnych źródeł. Kiedy użytkownik utworzy “tablicę” związaną z przyjacielem, będzie mógł szybko obejrzeć jego najnowsze zdjęcia oraz wpisy spoglądając na ekran początkowy.

Każdy telefon Windows Phone 7 będzie wyposażony w sprzętowy przycisk uruchamiający wyszukiwarkę Bing. Zapewni to szybki dostęp do wyszukiwania z dowolnego miejsca w telefonie, wyświetlając najbardziej trafne wyniki internetowe lub lokalne w zależności od typu zapytania.

Windows Phone 7 zapewni także integrację usług za pośrednictwem hubów informacyjnych Windows Phone, które łączą pokrewną treść z Internetu, aplikacji i usług w pojedynczy widok. Windows Phone 7 zawiera sześć hubów tematycznych, które odzwierciedlają najważniejsze rodzaje aktywności:

  • Ludzie. Łączy pokrewną treść dotyczącą danej osoby, w tym źródła informacji z serwisów społecznościowych oraz zdjęcia. Stanowi też centralne miejsce, z którego w prosty sposób można wysyłać wiadomości do Facebooka i Windows Live.
  • Obrazy. Dzięki niemu udostępnianie materiałów wideo i zdjęć w sieciach społecznościowych staje się jeszcze prostrze. Windows Phone 7 integruje się również z internetowymi galeriami i komputerem PC, przez co telefon staje się idealnym miejscem do przeglądania całej kolekcji zdjęć i wideo.
  • Gry. Po raz pierwszy Microsoft oficjalnie udostępnia usługę Xbox LIVE użytkownikom telefonów, w tym gry Xbox LIVE, Spotlight oraz możliwość obejrzenia awatara, osiągnięć i profilu gracza. Usługa Xbox LIVE, która ma 23 miliony aktywnych użytkowników na całym świecie, oferuje kontakty z przyjaciółmi, gry i rozrywkę posiadaczom konsoli Xbox 360, a teraz również telefonów Windows Phone 7.
  • Muzyka i wideo. To centrum łączy najlepsze cechy odtwarzacza Zune – w tym treści z komputera użytkownika, internetowe serwisy muzyczne, a nawet wbudowane radio FM – w jednym miejscu. Dzięki serwisowi Zune Social użytkownicy nowych telefonów mogą polecić utwory muzyczne użytkownikom o podobnych upodobaniach. Łatwa nawigacja i wysoka jakość dźwięku zapewniają poczucie „zanurzenia” w odtwarzanej treści.
  • Marketplace. Proste narzędzie do wyszukiwania i pobierania certyfikowanych aplikacji oraz gier.
  • Biuro. Pozwala wykorzystać znane, najpopularniejsze na świecie oprogramowanie biurowe w telefonie Windows. Dzięki dostępowi do Office, OneNote i SharePoint Workspace użytkownicy mogą w jednym miejscu czytać, edytować i udostępniać dokumenty. Outlook Mobile dodaje do tego możliwość pracy oraz dostęp do aktualnych wiadomości również poza domem lub biurem.

Jeżeli chcesz zobaczyć Windows Phone w akcji, odwiedź stronę windowsphone7series.com i przejrzyj bazę filmów video. Partnerzy Microsoft z całego świata zobowiązali się dołączyć telefony Windows Phone 7 do swojej oferty. Pierwsze telefony będą dostępne w sprzedaży u operatorów sieci komórkowych oraz producentów telefonów w sezonie świątecznym 2010 roku.

Pełną retransmisję konferencji Steve’a Ballmera na targach Mobile World Congress można obejrzeć pod adresem microsoft.com.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *