Poprawka KB977165 wycofana

Z usługi Windows Update wycofana została feralna poprawka KB977165 która u użytkowników Windows XP powoduje błąd BSOD (tzw. niebieski ekran śmierci).

Wkrótce po opublikowaniu lutowych biuletynów bezpieczeństwa okazało się, że w niektórych systemach po instalacji aktualizacji oznaczonej symbolem MS10-015 (KB977165) występują problemy. Sprawa została zbadana przez pracowników Microsoftu w skutek czego do czasu rozwiązania problemu łatka została wycofana. Trefna aktualizacja łata lukę w Virtual DOS Machine. Jednocześnie Microsoft informuje, że pozostałe biuletyny z 9 lutego są bezpieczne i należy je instalować.

Użytkownicy którzy zainstalowali aktualizację i występuje u nich błąd BSOD mogą skorzystać z konsoli przywracania systemu. System musi być uruchomiony z nośnika Windows XP CD lub DVD.

1. Uruchom konsolę przywracania systemu Windows XP
2. Wpisz komendę: CHDIR $NtUninstallKB977165$spuninst
3. Wpisz komendę: BATCH spuninst.txt
4. Jeżeli wszystko przebiegło poprawnie wpisz: exit

Po poprawnie wykonanej akcji i restarcie komputer powinien działać normalnie jak przed instalacją błędnej aktualizacji. Poprawka KB977165 została wykluczona z Windows Update dlatego nie należy obawiać się jej ponownej instalacji.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *