Microsoft prezentuje zastosowanie Kinect for Windows w sklepach

Kinect w Xbox 360 postrzegany jest jako ciekawostka, którą hardkorowi gracze od razu odkładają na półkę. Być może Kinect 2.0 zastosowany w Xbox One lepiej sprawdzi się w swojej roli. Nie ulega jednak wątpliwości, że technologia rozpoznawania ruchu posiada spory potencjał. Microsoft udowodnił to, prezentując trzy ciekawe sposoby wykorzystania Kinect for Windows w sklepach. Czy tak w przyszłości będą wyglądać zakupy w centrach handlowych?

Na filmikach możemy zaobserwować między innymi wykorzystanie Kinecta w sklepie sportowym, gdzie klient po krótkiej mini-grze otrzymuje rabat na zakupy.

W sklepie odzieżowym Kinect może okazać się szczególnie przydatny, by szybko przejrzeć dostępne ciuchy i zobaczyć, jak się w nich prezentujemy bez przymierzania. Wybrane kreacje przenosimy na swój telefon za pomocą kodu QR. Trzeba przyznać, że taki sposób robienia zakupów prezentuje się niezwykle ciekawie.

Trzeci filmik ukazuje sytuację w sklepie z zabawkami.

Oczywiście powyższe scenki są wyreżyserowane przez Microsoft i na razie nie ma co liczyć, że podobną technologię znajdziemy w prawdziwych sklepach. Choć trzeba przyznać, że za kilka lat tego typu sytuacje mogą być na porządku dziennym.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.