Microsoft prezentuje w akcji aplikację Xbox One Friends

Niedawno Sony ujawniło szczegółowe informacje o aplikacji PlayStation, która z poziomu urządzeń mobilnych pozwoli użytkownikom na kontakt ze znajomymi, aktualnie grającymi na konsoli PlayStation 4. Dotychczas konkurencja nie ujawniała zbyt dużo informacji odnośnie wyglądu menu oraz nawigacji pomiędzy poszczególnymi funkcjami. W dniu dzisiejszym, Microsoft po raz pierwszy zaprezentował pełny interfejs funkcji sieciowych z poziomu aplikacji Xbox One Friends.

Xbox One Friends to wbudowana aplikacja, która umożliwi podgląd listy znajomych, ich aktywności, a także wszelkich statystyk dotyczących gier i aplikacji. Użytkownik będzie mógł dodać maksymalnie 1000 znajomych, zaś w przypadku dużej liczby kontaktów część z nich będzie można dodać do ulubionych w celu szybszej nawigacji. Z drugiej strony, poinformowano również o nieskończonej liczbie osób śledzących nasz profil (Followers). Różnica pomiędzy znajomymi będzie taka, że użytkownik otrzyma większą kontrolę nad udostępnianiem treści online wybranym osobom. Dodatkowe opcje to m.in. nowe avatary w wysokiej rozdzielczości, dostęp do listy Osiągnięć zdobytych przez znajomych, a także obecnej i dotychczasowej aktywności znajomych czy podgląd systemu reputacji.

Z funkcji niedostępnych wcześniej dodano również podgląd znajomych osoby, którą aktualnie śledzimy. Wiążą się z tym zarówno Osiągnięcia, jak również aktualny status (uruchomiona gra, aplikacja lub film). Jak widać możliwości nie brakuje, choć Sony w tym aspekcie również nie ustępuje konkurencji. Przypominamy, że światowa premiera Xbox One zaplanowana została na 22 listopada. Planujecie zakup w najbliższym czasie?

Źródło: Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *