Microsoft wyjaśnia zasady cyklu pomocy technicznej dla systemu Windows 8.1

W połowie września informowaliśmy o cenie oraz zasadach aktualizacji systemu Windows do wersji 8.1. Dla posiadaczy Windows 8, przesiadka na nowszy system jest darmowa. Co jednak z osobami, które z pewnych powodów chcą pozostać przy “ósemce”. Microsoft przedstawił właśnie zasady cyklu pomocy technicznej dla systemu Windows 8.1, które mają przekonać niezdecydowanych do aktualizacji.

Firma z Redmond wyjaśnia, że cykl życia systemu Windows 8.1 podlega tym samym zasadom cyklu życia co system Windows 8. Dotyczy to również terminu zakończenia świadczenia pomocy technicznej, który przypada na 10 stycznia 2023 roku. Z kolei posiadacze systemu Windows 8, którzy chcą zachować uprawnienia do pomocy technicznej, mają dokładnie 2 lata na dokonanie aktualizacji, a więc mogą to zrobić do 18 października 2015 roku. Czas ten liczony jest od daty powszechnego udostępnienia aktualizacji Windows 8.1.

Aby ułatwić klientom aktualizację do wersji systemu Windows 8.1, przygotowano specjalną stronę, na której znajdują się narzędzia do wdrażania oraz dodatkowe wskazówki. Przypominamy, że premiera Windows 8.1 odbędzie się już 18 października.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *