Microsoft przedstawia Windows Phone 7

Firma Microsoft zaprezentowała dzisiaj dziewięć nowych telefonów Windows Phone 7, które do sprzedaży trafią w ostatnim kwartale tego roku. Telefony Windows Phone 7 będą dostępne u ponad 60 operatorów z 30 krajów, dzięki czemu trafią do milionów użytkowników.

Podczas dzisiejszej konferencji Steve Ballmer, prezes Microsoft, wspólnie z przedstawicielami czołowych producentów telefonów komórkowych zaprezentował dziewięć nowych modeli smartfonów Windows Phone 7. “Pierwsze smartfony Windows Phone 7 prezentują się bardzo atrakcyjnie,” – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. – “Wraz z partnerami dostarczamy nie tylko nowy rodzaj telefonu komórkowego, ale także zupełnie nowe możliwości komunikacyjne. Windows Phone 7 przyspiesza codzienne zadania, poprzez szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji na ekranie startowym”.

Microsoft ściśle współpracował z partnerami nad stworzeniem nowego rodzaju telefonu, który dostarcza użytkownikom to, na czym im najbardziej zależy. Różnorodne modele Windows Phone 7 będą oferowane przez takich producentów urządzeń, jak Dell, HTC, LG i Samsung dostępnych w największych sieciach komórkowych, a także znajdą się w ofercie polskich operatorów telefonii komórkowej. Wszystkie telefony Windows Phone 7 będą zawierać wysokowydajny procesor Snapdragon firmy Qualcomm.

Windows Phone 7 zrywa z konwencjami obowiązującymi w świecie smartfonów, aby pomóc użytkownikom szybko znajdować i wykorzystywać dane, informacje oraz usługi internetowe i aplikacje. Nowe telefony wyróżniają się nie tylko swoim wzornictwem, ale także zintegrowanymi usługami firmy Microsoft, takimi jak Office Mobile, Zune, Windows Live i Bing.

Konfigurowalny ekran początkowy z zakładkami to bezpośredni dostęp do wybranej przez użytkownika treści. Tablice są aktualizowane w czasie rzeczywistym informacjami z Internetu, takimi jak wiadomości, spotkania albo aktualny status przyjaciół. Nowe tablice można łatwo tworzyć z dowolnej treści, m.in. z aplikacji, witryn internetowych i muzyki.

Windows Phone 7 zawiera kilka zakładek tematycznych, z których najważniejszymi są:

  • Ludzie. To zakładka łącząca pokrewną treść dotyczącą danej osoby, w tym źródła informacji z serwisów społecznościowych oraz zdjęcia. Stanowi też centralne miejsce, z którego w prosty sposób można wysyłać wiadomości do Facebooka i Windows Live.
  • Obrazy. Dzięki tej zakładce udostępnianie materiałów wideo i zdjęć w sieciach społecznościowych staje się jeszcze prostsze. Windows Phone 7 integruje się również z internetowymi galeriami i komputerem PC, przez co telefon staje się idealnym miejscem do przeglądania całej kolekcji zdjęć i wideo.
  • Muzyka i wideo. Windows Phone 7 wykorzystuje najlepsze cechy odtwarzacza Zune. Łatwa nawigacja i wysoka jakość dźwięku zapewniają poczucie “zanurzenia” w odtwarzanej treści. Użytkownicy mogą odtwarzać swoją kolekcję muzyki oraz bezprzewodowo synchronizować telefon z komputerem PC.
  • Biuro. Pozwala wykorzystać znane, najpopularniejsze na świecie oprogramowanie biurowe w telefonie Windows. Dzięki dostępowi do Office, OneNote i SharePoint Workspace użytkownicy mogą w jednym miejscu czytać, edytować i udostępniać dokumenty. Outlook Mobile dodaje do tego możliwość pracy oraz dostęp do aktualnych wiadomości również poza domem lub biurem.

Windows Phone 7 to łatwiejszy dostęp do informacji. Wyszukiwanie jest łatwiejsze dzięki dedykowanemu przyciskowi, który pomaga użytkownikom odnaleźć to, czego potrzebują, czy to w kontaktach, poczcie e-mail czy też Internecie. Na ekranie startowym przycisk wyszukiwania zapewnia dostęp do serwisu Bing dla urządzeń mobilnych, pokazując strony internetowe, lokalne informacje, mapy, wskazówki itd. Rozwiązanie Windows Live pomaga m.in. w zarządzaniu zdjęciami, kalendarzem Windows Live i usługą Office OneNote Mobile. Nowa, bezpłatna usługa Find My Phone dostępna w Windows Live pozwala zdalnie uruchomić dzwonek telefonu, zablokować go, wymazać dane oraz sprawdzić lokalizację telefonu na mapie.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *