Chmura obliczeniowa tematem przewodnim MTS 2010

Przez ostatnie dwa dni Warszawa gościła najważniejsze osoby polskiego sektora nowych technologii. Specjaliści IT oraz entuzjaści komputerów gościli na tegorocznej edycji konferencji Microsoft Technology Summit (MTS), na której zaprezentowano najnowsze technologie oraz produkty firmy Microsoft.

Najważniejsza i największa konferencja technologiczna w Polsce dobiegła końca. Tegoroczna edycja MTS zgromadziła około 3000 uczestników, wśród których tradycyjnie znalazły się osoby zawodowo zajmujące się technologiami informatycznymi, osoby odpowiedzialne za rozwój biznesu oraz pasjonaci nowych technologii w Polsce. Uczestnicy konferencji rozmawiali nie tylko o najważniejszych wyzwaniach stojących przed branżą IT w Polsce i na świecie. Głównym tematem sesji MTS 2010 była chmura obliczeniowa.

Microsoft podczas tegorocznych sesji przedstawił swoje podejście do chmury obliczeniowej. Zaprezentowano tajniki środowiska Windows Azure oraz platformy Microsoft Online Services, której kolejna wersja niebawem ma pojawić się na rynku. Prezentacja chmury obliczeniowej w podejściu firmy Microsoft obejmowała także zagadnienia czysto biznesowe, które odpowiadały na pytania dotyczące możliwości oraz korzyści wynikających z zastosowania jej w prowadzeniu biznesu. Naturalnie nie mogło też zabraknąć prezentacji dotyczących najnowszej wersji przeglądarki internetowej Microsoft – Internet Explorer 9.

Uczestnicy MTS, wśród których byli również deweloperzy, mogli także zapoznać się z zasadami tworzenia aplikacji działających na Windows Phone 7, który oficjalnie zostanie zaprezentowany już 11 października.

“Windows Phone 7 to system, który jak żaden inny pozwala wykorzystać to, co oferują usługi w chmurze, takie jak SkyDrive, w którym przechowamy zdjęcia i dokumenty, czy serwisy społecznościowe, z którymi bardzo szybko zintegrujemy swoje kontakty,” – powiedziała Ewelina Bagińska, odpowiedzialna w polskim oddziale firmy Microsoft za rozwój platformy Windows Phone. – “Został tak zaprojektowany, aby każdy z nas miał w telefonie wszystko to, co jest dla nas ważne: znajomych, gry, muzykę, filmy wideo czy zdjęcia, zorganizowane w kafle i łatwe w personalizacji, dostosowane do naszych zmieniających się potrzeb”.

Tegoroczny MTS obfitował także w sesje praktyczne, na których przedstawiono jak tworzyć, korzystać i zabezpieczać aplikacje przed zagrożeniami ze strony cyber-przestępców. Kwestia bezpieczeństwa chmury obliczeniowej to jeden z najważniejszych obszarów, na których obecnie koncentruje się branża IT. Microsoft gwarantuje swoim użytkownikom poziom bezpieczeństwa oraz bezawaryjnego dostępu do chmury na poziomie 99,99 procent.

Po stronie mówców, tradycyjnie, MTS zgromadził znanych na całym świecie specjalistów. Wśród nich znaleźli się m.in. David Chappell, promujący wykorzystanie nowych technologii czy Mark Minasi, autor wielu książek dotyczących technologii. Więcej informacji o MTS 2010 można znaleźć na stronie www.konferencjamts.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *