Windows Phone 7 zadebiutuje 11 października

Długo oczekiwana premiera systemu operacyjnego dla smartfonów Windows Phone 7 odbędzie się w poniedziałek, 11 października w nowojorskim Microsoft Technology Center. Podczas imprezy swoje urządzenia zaprezentuje amerykański operator T-Mobile.

Data premiery ogłoszona została na stronie z harmonogramem imprez organizowanych przez koncern z Redmond. Wprowadzając na rynek z nową odsłoną mobilnego systemu, Microsoft chce powalczyć z iOS’em, Androidem czy Symbianem. Plan Steve’a Ballmer’a może być bardzo trudny do zrealizowania i nie wiadomo czy producent Windowsa odzyska utraconą pozycję na rynku smartfonów.

Prace nad nową platformą, która ma być następcą Windows Mobile 6.5 trwają od dłuższego czasu. Gdy w lipcu bieżącego roku system trafił do deweloperów zajmujących się tworzeniem mobilnych aplikacji pojawiły się pierwsze pozytywne recenzje. Microsoft zamierza trafić w rynek mobilnej rozrywki – w sierpniu ogłoszono listę gier, które będą dostępne na WP7.

Prace nad systemem ukończone zostały na początku września. Teraz przyszedł czas na światową premierę. Telefony z Windows Phone 7 powinny trafić do klientów jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Neowin.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *