Windows Phone 7 zbiera pozytywne recenzje

Mobilny system operacyjny Windows Phone 7 trafił w ręce deweloperów którzy mogą testować najnowszą platformę Microsoftu. Niespodziewanie WP7 zbiera pozytywne recenzje.

Microsoft planuje wprowadzić urządzenia wyposażone w Windows Phone 7 jeszcze w tym roku. System po raz pierwszy został zaprezentowany podczas konferencji MIX10 w marcu 2010. Niedawno udostępniono pakiet narzędzi deweloperskich, wybrani testerzy otrzymali od Microsoftu sprzęt na którym mogą testować WP7. Gareth Beavis z serwisu TechRadar.com pokusił się o recenzję systemu.

Interfejs systemu nie odbiega od tego zaprezentowanego podczas MIX10. Całość opiera się na kafelkach, które służą do prezentowania skrótów informacji z aplikacji. Na ekranie pojawiają się powiadomienia o nowe poczcie, wydarzeniach, nowych zdjęciach znajomych na Facebooku, itd. Co ważne, zdaniem TechRadar interfejs działa naprawdę przyzwoicie i doskonale reaguje na dotyk. Otwieranie płytek jest szybkie, a przejścia bardzo płynne. Zmiana położenia kafelek jest bardzo prosta, wystarczy skorzystać z metody przeciągnij i upuść.

Windows Phone 7 pozwala łączyć kontakty z Facebooka z Windows Live ID dzięki czemu w prosty sposób można przeglądać zdjęcia czy komentować wydarzenia. Autor recenzji chwali Microsoft za klawiaturę dotykową która dorównuje tej zainstalowanej w iPhone czy HTC. Również redakcja Gizmodo uznała, że klawiatura jest wygodna i bardzo intuicyjna. Odtwarzacz multimedialny – Zune zainstalowany w WP7 nie odstaje od konkurencji, spełnia swoje podstawowe funkcje. Player oferuje możliwość wyszukiwania podobnych wykonawców w Sieci oraz umożliwia zakup utworów. Aplikacja pozwala na synchronizację zdjęć, muzyki i wideo również przez sieć WiFi.

Projektanci Windows Phone 7 nie zapomnieli o użytkownikach biznesowych dzięki czemu system posiada pakiet Office 2010. Jest on dobrze dostosowany do urządzeń mobilnych. Domyślną aplikacją pakietu jest OneNote. Niestety funkcjonalności Worda i Excela zostały ograniczone do minimum. Funkcję przeglądarki internetowej pełni mobilny Internet Explorer. Interfejs samej aplikacji nie powala jednak nie można mieć zastrzeżeń do jakości wczytywania stron internetowych. Ponadto w WP7 znajdziemy aplikację Outlook do obsługi poczty elektronicznej. Póki co system nie obsługuje wielu kont w jednej skrzynce odbiorczej dlatego za każdym razem trzeba wychodzić z aplikacji i przełączać konto. Zdjęcia recenzowanego systemu znaleźć można na stronach TechRadar oraz Gizmodo.

Pierwsze recenzje Windows Phone 7 dobrze rokują na przyszłość. O jakości finalnej wersji produktu przekonanym się pod koniec tego roku. Aby powalczyć z Androidem czy iOS’em, Microsoft musi stworzyć dodatkowo spore zasoby aplikacji dla WP7.

Źródło: TechRadar, Gizmodo

One thought on “Windows Phone 7 zbiera pozytywne recenzje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.