Microsoft przestaje sprawdzać legalność licencji w pakiecie MS Office

Microsoft, bez żadnej zapowiedzi, wyłączył po cichu swój mechanizm weryfikacji legalności oprogramowania, Office Genuine Advantage. Dawniej każde pobieranie dodatków z oficjalnej strony producenta wymagało weryfikacji systemu. Informacja na ten temat została podana w lakonicznym artykule znajdującym się w Bazie Wiedzy Microsoft.

Office Genuine Advantage umożliwiał sprawdzanie autentyczności licencji podczas każdej aktualizacji pakietu Office. Mechanizm był jedną z metod walki Microsoft z pirackimi kopiami oprogramowania Office. Oprócz samego mechanizmu, także wtyczka OGA dla Firefoxa przestała działać. Obecnie jedynym sposobem na weryfikację jest wpisanie klucza produktu.

Microsoft, rzecz jasna, nie ma zamiaru rezygnować z walki z nielegalnymi kopiami systemu i oprogramowania. Serwis eWeek cytuje oświadczenie rzecznika firmy, który potwierdza, że “w związku z ogromnym zaangażowaniem w walkę przeciw nielegalnemu oprogramowaniu, Microsoft podejmuje coraz to nowe działania, które pomogą ofiarom oszustw.” Obecnie jednak, wobec braku alternatywy dla OGA, na temat nowych metod walki z piratami możemy jedynie spekulować.

Źródło: Computerworld, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *