Microsoft wycofuje najnowszą poprawkę dla Outlooka

Microsoft poinformował za pośrednictwem firmowego bloga, że najnowsza poprawka (KB2412171) dla programu Outlook 2007, udostępniona 14 grudnia w ramach comiesięcznego cyklu aktualizacji, została wycofana z Microsoft Update.

Producent informuje, że użytkownicy którzy instalowali poprawkę od 14 grudnia mogą napotkać na nieprzyjemne problemy. Aktualizacja numer KB2412171 powoduje problemy z autoryzacją na serwerach poczty, które nie obsługują uwierzytelniania bezpiecznym hasłem (SPA). Usterka dotyczy szczególnie użytkowników poczty Gmail.

Dodatkowo może wystąpić spadek wydajności programu podczas poruszania się pomiędzy folderami jeżeli konto nie jest skonfigurowane na serwerze Exchange Server. Przełączanie folderów może potrwać kilka sekund w zależności od wydajności komputera. Problem ten dotyczy kont IMAP i POP3 oraz Outlook Live Connector (np. Windows Live Hotmail).

Microsoft zaleca użytkownikom u których występują opisane problemy odinstalowanie feralnej aktualizacji. W przypadku Windows 7 i Vista należy przejść do Panelu Sterownia, wybrać opcję Programy i funkcje, a następnie kliknąć w przycisk Wyświetl zainstalowane aktualizacje. Jeżeli na liście znajduje się poprawka oznaczona numerem KB2412171 należy ją zaznaczyć i odinstalować.

Źródło: Microsoft

One thought on “Microsoft wycofuje najnowszą poprawkę dla Outlooka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *