Będzie nowy Windows dla tabletów?

Według nieoficjalnych doniesień, Microsoft pracuje nad nową wersją Windows dla tabletów. Jak podają Bloomberg i Wall Street Journal, wersja systemu operacyjnego ma współpracować z procesorami brytyjskiej firmy ARM. Procesory tego producenta dominują na rynku urządzeń przenośnych i tabletów.

Trudno przewidywać, kiedy zapowiadany system pojawi się na rynku. Z pewnością jednak, gigant software chce włączyć się do gry o szybko rozwijający się rynek urządzeń przenośnych. Microsoftowi ma w tym pomóc związek z ARM. Czy producent Windows nie obudził się znów za późno? A może to uzasadniona wiara w siebie i znów firmie z Redmond uda się odnieść późny sukces?

Zarówno Microsoft, jak i ARM nie skomentowały tych doniesień, a nowego systemu nie możemy oczekiwać zbyt szybko. Choć rynek tabletów jest dopiero w początkowej fazie rozwoju, poszczególni gracze powoli ustalają już mocne pozycje. Zdaje się, że można porównać wejście Microsoft na ten rynek z sytuacją platformy Windows Phone 7, która zdaje się nie zagrażać systemowi Google.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *