20 milionów pobrań Internet Explorer 9 Beta

Microsoft poinformował w Nowy Rok, że od 15 września do końca roku przeglądarka Internet Explorer 9 Beta została pobrana ponad 20 milionów razy. Browser rośnie w siłę i ma obecnie 0,46% udziałów w światowym rynku.

Ubiegły rok przyniósł kolejne osłabienie przeglądarki Internet Explorer 6, którą sam producent stara się wyeliminować z rynku. Na koniec 2009 roku IE6 i IE7 miały 38,51% rynku podczas gdy IE8 miał zaledwie 24,15% użytkowników na całym świecie. W ciągu kolejnych 12 miesięcy udziały IE6 i IE7 spadły do 22,98%, a udziały IE8 urosły o prawie czterdzieści procent zatrzymując się na poziomie 33,02%.

Internet Explorer 9 Beta spotkał się z pozytywnym przyjęciem użytkowników. Premiera miała miejsce 15 września i już po dwóch dniach osiągnięto 2 miliony pobrań. W ciągu trzech miesięcy ilość pobrań wzrosła do 20 milionów.

Przeglądarka IE9 Beta dostępna jest do pobrania z działu Przeglądarki WWW w serwisie Instalki.pl dla systemu Vista oraz Windows 7 (edycja 32-bitowa i 64-bitowa).

Źródło: Microsoft, Net Applications

1 thoughts on “20 milionów pobrań Internet Explorer 9 Beta

  1. Tylko lenie, którym nie chcę się pobrać i zainstalować normalnej przeglądarki używają tego badziewia. To wstyd, że fachowcy z microsoft nie potrafią napisać pod swój system najlepszej przeglądarki. Inni biją ich na głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *