Microsoft przeznaczy miliard dolarów na marketing WP7 i Kinect

Microsoft doskonale zna techniki, dzięki którym produkt zyskuje rynek. Nawet wbrew opiniom specjalistów od finansów. Wiele osób nie wróżyło sukcesu konsoli Xbox, jednak sukces nadszedł. Microsoft spodziewa się podobnych rezultatów w kontekście Windows Mobile 7 oraz projektu Kinect.

Gigant informatyczny ma zamiar wydać duże sumy na promocję nowych platform, jak określa portal allthingsd.com, miliard dolarów. Nic dziwnego, skoro Microsoft wiele zainwestował w rozwój tych technologii, a stanowią one ważny element polityki związanej z przyszłością spółki.

Rozwój WP7 jest działaniem niezbędnym, ponieważ jak do tej pory, firma została w tyle w grze o mobilny system operacyjny. Marketing wart co najmniej połowy wymienionej sumy musi przekonać klientów, że warto porzucić inne systemy operacyjne i wybrać platformę WP7.

Przeciwnikiem dla Kinect jest Wii i Sony Move. Microsoft chce wejść na stosunkowo nowy i dość niepewny rynek gier bez użycia kontrolerów. Jeśli okaże się jednak, że platforma znajdzie zastosowanie, gigant będzie mógł szybko “odjechać” swoim konkurentom.

Źródło: Neowin, INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *