Microsoft przypomina o ryzyku korzystania z Windowsa XP po zakończeniu wsparcia (kwiecień 2014)

Microsoft kolejny raz przypomniał o kończącym się wsparciu dla wciąż popularnego Windowsa XP. System będzie wspierany do 8 kwietnia przyszłego roku. 37% wszystkich komputerów na świecie wciąż pracuj na XP, a Microsoftowi brakuje argumentów aby przekonać firmy oraz użytkowników domowych do aktualizacji zwłaszcza w obliczu kiepskiego przyjęcia najnowszych okienek (Windows 8).

Na blogu Microsoft Security pojawił się wpis o groźnym przekazie “Ryzyko związane z systemem Windows XP po zakończeniu wsparcia w kwietniu 2014”. Dowiadujemy się z niego, że po 8 kwietnia przyszłego roku Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3) nie będzie otrzymywał żadnych poprawek, aktualizacji zabezpieczeń czy pomocy technicznej online. Taka sytuacja będzie doskonałym motorem napędowym dla cyberprzestępców, którzy szybko wyłapią istniejące w systemie luki i wykorzystają je w sobie tylko znany sposób.

Jak uniknąć zagrożeń? Microsoft radzi aktualizację do nowszej wersji Windowsa (7 lub 8). Może zamiast ostrzegać użytkowników przed zagrożeniami, Microsoft powinien uruchomić promocję dla użytkowników XP, która pozwoliłaby dokonać aktualizacji za niewielkie pieniądze? Z pewnością takie działania uśmierciłyby Windowsa XP zdecydowanie szybciej niż przekazy o kończącym się wsparciu technicznym…

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *