Xbox One: zniesiono blokadę regionalną

Polityka Microsoftu w odniesieniu do konsoli Xbox One wywołuje subtelnie ujmując mieszane odczucia. Wszystko przez oficjalne ogłaszanie pewnych funkcji, a następnie wycofywanie się z nich po kilku dniach. Z jednej strony może to cieszyć, z drugiej pokazuje słabość i obawę przed konkurencją w postaci PlayStation 4. Ostatnio firma z Redmond ujawniła, że jednak Kinect nie będzie konieczny do poprawnego działania. Tym razem firma wycofała się z blokady regionalnej, chociaż kwestia ta wciąż może budzić wątpliwości.

Kiedy w maju ogłoszono kontynuowanie polityki z Xboxa 360, dotyczącej zabezpieczeń regionalnych, nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Sony, która jasno dała do zrozumienia, że ograniczeń nie będzie. Microsoft najwyraźniej przemyślał swoje stanowisko, gdyż właśnie oficjalnie ogłosił, że zmienia zdanie i blokady regionalnej w Xbox One nie będzie. Przynajmniej w teorii, bowiem zostawiono sobie furtkę w tym temacie, która może być różnie odbierana.

Na przykładzie naszego kraju należy podkreślić, że zakup gier np. ze Stanów Zjednoczonych lub innych krajów Europy będzie możliwy. Microsoft podkreśla jednak, że aby kupić grę z określonego regionu, musi znajdować się na jego terytorium dostęp do wszystkich funkcji związanych z płatnościami online, jak również dostępność usług sieciowych. Również kwestia ta zależeć będzie od określonych tytułów, a dokładniej od deweloperów, którzy mogą narzucać pewne ograniczenia w związku z dostępnością, czasową dostępem w wybranym regionie itp. Więcej szczegółów poznamy zapewne już po premierze konsoli.

Źródło: Ubergizmo

One thought on “Xbox One: zniesiono blokadę regionalną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *