Games for Windows Live zostanie zamknięty 22 sierpnia

Najbliższa aktualizacja konsoli Xbox 360 nastąpi 22 sierpnia. Zgodnie z zapowiedzią najważniejszą zmianą będzie rezygnacja z Microsoft Points, które zostaną zastąpione prawdziwą walutą. Okazuje się jednak, że to nie jedyne istotne zmiany, jakie Microsoft wprowadzi tego dnia. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o planowanej kompatybilności usługi Games for Windows Live z konsolą Xbox One. Wygląda na to, że firma z Redmond ma w tym przypadku inne plany.

Za pośrednictwem oficjalnej strony ogłoszono planowane zamknięcie usługi Games for Windows Live z dniem 22 sierpnia. Przy okazji pojawiły się odpowiedzi na ewentualne pytania użytkowników w związku z nieoczekiwaną zmianą. Zakupione przed wycofaniem usługi gry w dalszym ciągu będą dostępne. Jeśli ktoś usunął je z dysku, to posiadaną kolekcję będzie można pobrać pod tym adresem. Po wyznaczonym terminie kupno nowych tytułów nie będzie możliwe, dotyczy to również zastępczych sklepów – więcej informacji w tym miejscu. Jeśli chodzi o dodatkowy kontent, który chcemy zakupić z poziomu wcześniej kupionej gry (np. w postaci DLC), to wszystko zależeć będzie od dewelopera danego tytułu.

Na dzień dzisiejszy Microsoft nie poinformował, czy całkowicie rezygnuje z usług skierowanych do graczy PC. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze doniesienia o kompatybilności z Xbox One, Microsoft zapewne planuje powiązać kolejną usługę z marką “Xbox”, co widoczne jest już od pewnego czasu w przypadku serwisu muzycznego.

Źródło: Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *