Xbox Music: zapowiedziano nowe zmiany dla wersji Windows 8.1

Kilka dni temu Microsoft zaktualizował swoją aplikację muzyczną Xbox Music dla Windows 8 i RT. Teraz firma z Redmond ogłosiła zmiany, które pojawią się dla wersji Windows 8.1. Osoby, które pobrały najnowszą, testową wersję systemu, już niedługo będą mogły sprawdzić wprowadzone nowości.

Za pośrednictwem strony Xbox Wire poinformowano o nadchodzących zmianach w aplikacji Xbox Music. Przede wszystkim odświeżono interfejs użytkownika, który teraz posiada funkcjonalną kolumnę z lewej strony, służącą do nawigacji pomiędzy poszczególnymi działami. Umieszczono tu m.in. wyszukiwarkę muzyki, zaś z zakładki Collection można podejrzeć pliki znajdujące się na PC oraz umieszczone na koncie SkyDrive użytkownika. Z kolei przechodząc do Explore mamy szybki dostęp do sklepu, w którym można zakupić wybrane utwory. W końcu usprawniono także zarządzanie poszczególnymi stacjami radiowymi. W zakładce Radio można wybierać strumieniowy przesył utworów na podstawie ulubionych artystów.

Wracając jeszcze do wyszukiwarki utworów, Microsoft pochwalił się nową integracją z aplikacją Bing, która teraz przekierowuje bezpośrednio do usługi Xbox Music z wyników wyszukiwania konkretnych piosenek, albumów czy artystów. Najnowsze zmiany to dopiero 50% planowanych nowości, jakie pojawią się w pełnej wersji dla systemu Windows 8.1, jeszcze w tym roku.

Źródło: Xbox Wire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *