Xbox Music: nowa aktualizacja dla Windows 8 i RT już dostępna

Microsoft bezustannie rozwija swoją usługę muzyczną Xbox Music. Wprawdzie ostatnia aktualizacja miała miejsce w styczniu, jednak ostatnio trwały wzmożone prace nad funkcjonalnościami, mającymi zastąpić iTunes dla Windows 8. W końcu pojawiła się najnowsza aktualizacja dla Windows 8 i RT, wprowadzając kolejne udogodnienia dla użytkowników.

W najnowszym wpisie na blogu możemy dowiedzieć się o dwóch istotnych zmianach. Jak widać na powyższym obrazku, wprowadzono długo oczekiwany przycisk Search w prawym górnym rogu aplikacji, pozwalający na szybkie wyszukiwanie z poziomu usługi, utworów znajdujących się na PC lub tablecie, a także online. Rozwinięto również kwestię dotyczącą darmowego dostępu do utworów kosztem wyświetlanych reklam. Xbox Music można przetestować bez konieczności rejestracji, jednak limit wynosi 15 piosenek. Z kolei po zalogowaniu, użytkownicy mają dostęp do milionów utworów za darmo, jednak i tu nałożono limity. Darmowe korzystanie ograniczone jest do 6 miesięcy, przy czym w danym miesiącu usługa aktywna jest do 10 godzin. Nielimitowany dostęp do milionów piosenek dostępny jest dopiero dla subskrybentów.

Ponadto usprawniono interfejs użytkownika oraz poprawiono kilka pojawiających się w poprzedniej wersji błędów. Najnowszą wersję aplikacji Xbox Music można pobrać za pośrednictwem sklepu Windows pod tym adresem.

Źródło: Windows Experience Blog

1 thoughts on “Xbox Music: nowa aktualizacja dla Windows 8 i RT już dostępna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *