Xbox Music zastąpi aplikację iTunes w Windows 8

Ostatnio informowaliśmy, że iTunes dla systemu Windows 8 w wersji Modern nie zostanie wydany. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie przemodelowanie interfejsu i nawet rosnąca popularność aplikacji nie jest w stanie przekonać Apple. Microsoft znalazł jednak sposób na poradzenie sobie z tą niedogodnością.

Wszystko za sprawą stale rozwijającej się usługi Xbox Music. Od teraz umożliwia import playlisty i utworów z desktopowej wersji iTunes, do aplikacji Xbox Music dla Windows 8. Wystarczy otworzyć aplikację, wybrać My Music, następnie przejść do zakładki Playlists, zaś po kliknięciu w Import playlists aplikacja powinna wykryć desktopową wersję materiałów zawartych w iTunes. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie zgodności utworów z dostępnymi w Xbox Music Store. Jeśli takowe są dostępne, to użytkownicy mogą strumieniować playlistę z iTunes na urządzenia PC z Windows 8, a także Windows Phone i konsolę Xbox 360.

W przypadku urządzeń z Windows RT, gdzie desktopowa aplikacja iTunes nie jest obsługiwana, również jest to możliwe. Należy najpierw przenieść wszystkie pliki muzyczne znajdujące się w Music Library z komputera na którym jest zainstalowany iTunes, a następnie już z poziomu urządzenia z Windows RT wykonać powyższe kroki. Więcej na ten temat można przeczytać na https://blogs.windows.com/.

Źródło: Windows Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *