Windows Blue będzie dostępny za darmo

Tami Reller, dyrektor finansowy Microsoftu odpowiedzialna za dywizję Windowsa, ogłosiła w dniu dzisiejszym, iż Windows Blue będzie całkowicie darmową aktualizacją. Przekreśliła zatem spekulacje wszystkich użytkowników, którzy sądzili, iż Microsoft po raz kolejny chce zarobić na naiwności swoich klientów.

Tami Reller ogłosiła również, iż oficjalna nazwa Windows Blue to Windows 8.1. Każdy posiadacz systemu Windows 8 bądź RT będzie mógł wykonać aktualizację bezpośrednio z Windows Store. Premiera uaktualnienia ma nastąpić pod koniec roku kalendarzowego, prawdopodobnie w okolicach listopada i grudnia. Wersja testowa systemu pojawi się natomiast już 26 czerwca i będzie mógł ją pobrać każdy zainteresowany.

Przy okazji włodarze firmy informują, iż Windows 8.1 nie jest Service Packiem, a oddzielnym uaktualnieniem. Cieszy fakt, że gigant z Redmond chce oddać w ręce swoich użytkowników nowe możliwości zupełnie za darmo. Tylko czy aby teraz nie pojawią się głosy, że Windows 8 powinien tak wyglądać w dniu premiery, a klienci dostali niekompletną wersję?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *