Microsoft planuje przeglądarkową wersję Xbox Music

Usługi streamowania muzyki stają się coraz bardziej popularne. Wśród użytkowników komputerów osobistych królują przede wszystkim Spotify i Deezer, jednakże na rynku jest miejsce również dla innych graczy – niedawno do Polski wkroczyło Rdio. Microsoft posiada natomiast swoje Xbox Music. Według najnowszych informacji, w następnym tygodniu usługa ta będzie również dostępna z poziomu przeglądarki.

Aktualnie z Xbox Music można korzystać, ściągając aplikację na Windows 8, Windows RT, Windows Phone 8 lub konsolę Xbox 360. Według danych pochodzących z serwisu The Verge, który powołuje się na swojego informatora, w następnym tygodniu pojawi się również możliwość obsługi Xbox Music bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Interfejs ma działać podobnie, jak w przypadku Spotify – użytkownicy będą mogli odsłuchiwać swoje utwory i organizować playlisty.

Wersja przeglądarkowa z pewnością zwiększy ilość użytkowników serwisu, bowiem aktualnie osoby posiadające system inny niż Windows 8, miały ograniczony dostęp do usługi. Przypominamy również, że dwa dni temu Microsoft uaktualnił aplikację, wzbogacając ją o nowe funkcje.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *